Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 11.07.2013 10:50:44 

Chovateľská stanica Dvorce

2009-2011

www.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.wswww.bigoo.ws

 

Ponúkame do spolumajiteľstva dospelého psa bulteriéra z našej chovateľskej stanice. V prípade vážneho záujmu nás, prosím, kontaktujte!!!

 

29.12.2011 - SONO potrvdilo graviditu Quinty. Šteniatka Gordon Setrov očakávame koncom januára 2012!!! Pokiaľ máte záujem o šteniatko gordon setra z našej chovateľskej stanice, neváhajte nás kontaktovať!

Gordon Setter puppies are expected at the end of January 2012!!!

More info in section Puppies!

 

27.11.2011 - Nakryli sme Quintu!!! Boli sme za psíkom BJ-MOVIESTAR z Ojcowskiej Doliny.

NEW GORDON SETTER MATING in our kennel!!!

 

 

9.12.2011 - Dostali sme pár nových fotiek šteniatka z vrhu A - Archieho. Ďakujeme majiteľom!!! Fotky nájdete tu.

 

ARCHIE Dvorce

 

19.-20.11.2011 - Cez víkend sa konali 2 medzinárodné výstavy psov v Nitre. Z našich odchovov sa predviedli Bona a Boris. BONA Dvorce získala 2x CAC, 1x CACIB, 1x res.CACIB a aj 1x BOB, BORIS Dvorce tentokrát len res.CAC. Tiež sme sa stretli s majiteľmi našeho šteniatka z vrhu C - CERA a dozvedeli sme sa vynikajúce novinky - CERO Dvorce vo veku 15 mesiacov úspešne absolvoval klubové skúšky vlôh T.A.N., podrobil sa vyšetreniu bedrových kĺbov s výsledkom DBK/HD A, pri tejto príležitosti sme skontrolovali aj stav jeho chrupu a CERO je plnochrupý. Takže CERO splnil 3 zo 4 podmienok potrebných pre zaradenie do chovu. Ešte potrebuje absolvovať klubovú výstavu a bude chovný :-). Nejaké fotky z oboch výstav nájdete ako vždy na rajčeti.

    

                BORIS Dvorce                                       BONA Dvorce                                     CERO Dvorce

 

11.9.2011 - Národná výstava psov sa aj tentokrát konala v Prešove a naša chovateľská stanica mala opäť bohaté zastúpenie. Naše odchovy dopadli takto:

AMAR Dvorce: tr. otvorená - V2, res. CAC

ARKUS Dvorce: tr. otvorená - V1, CAC, Víťaz SR 2011, BOB

BONA Dvorce: tr. stredná - V1, CAC, Víťaz SR 2011

BORIS Dvorce: tr. stredná - V1, CAC

      

                             ARKUS Dvorce                                                                    AMAR Dvorce

      

                           BORIS Dvorce                                                                          BONA Dvorce

 Ešte pár fotiek tu.

 

3.9.2011 - V Tajove pri Banskej Bystrici sa konala ďalšia špeciálna výstava bulteriérov. My sme tam boli a zúčastnili sme sa s obami "šteniatkami" z vrhu B - Bonou a Borisom. Obaja dostali výbornú a Borisa sme tiež uchovnili. Takže obaja BONA Dvorce aj BORIS Dvorce sú už chovní. Pár fotiek nájdete na rajčeti.

    

                              BORIS Dvorce                                                                  BONA Dvorce

 

23.7.2011 - Opäť ďalšia výstava - MVP v Košiciach, na ktorej mala naša CHS bohaté zastúpenie a získali sme pekné výsledky:

ARKUS Dvorce: tr. stredná - V1, CAC, CACIB

AMAR Dvorce: tr. stredná - výborný 3

VARAN Blandior: tr. šampiónov - V1, CAC, res. CACIB

              Varan získal posledný titul potrebný pre udelenie titulu slovenský GRAND ŠAMPIÓN.

BONA Dvorce: tr. stredná - V2, res. CAC

    

                        BONA Dvorce                                                       ARKUS Dvorce

Viac fotiek si môžete pozrieť na rajčeti.

 

6.2011 - Po veľmi dlhom čase sme sa konečne dočkali -

 Quinta oficiálne získala titul medzinárodný šampión a dostali sme diplom!!!

 

14.-15.5.2011 - V Bratislave sa konali cez víkend 2 medzinárodné výstavy, na ktorých sme sa zúčastnili len s Bonou. Bona získala v triede mladých hodnotenie V1, CAJC.

 

Viac fotiek nájdete tu.

 

1.5.2011 - Opäť sme sa zúčastnili výstavy psov v Banskej Bystrici. Tentokrát sme so sebou vzali viac psov. Hoci počasie nám neprialo, s výsledkom sme veľmi spokojní:

BONA Dvorce: tr. stredná - výborná 3

CHANTAL Eternal Loyalty: tr. otvorená - výborná 1, CAC

ARKUS Dvorce: tr. stredná - výborný 1, CAC

VARAN Blandior: tr. šampiónov: výborný 2, r.CAC

 

9.4.2011 - V sobotu sme sa zúčastnili na KV SBC. Vo výstavnom kruhu sa predviedli 2 jedince z našej CHS - ARKUS a BONA. Obaja sa vynikajúco predviedli, za čo boli od pána rozhodcu aj pochválení a v silnej konkurencii obstáli veľmi dobre a dokonca sa aj umiestnili:

     ARKUS Dvorce - tr. stredná: výborný 4                              BONA Dvorce - tr. stredná: výborná 4

   

Majiteľom ďakujeme za reprezantáciu našej CHS.

Pár fotiek z výstavy nájdete tu

 

19.-20.3.2011 - V sobotu sa na výstave psov v Nitre prvýkrát predviedol "náš" psík gordon setra z vrhu C  - CERO Dvorce. V triede dorastu získal ocenenie veľmi nádejný 1. Majiteľom gratulujeme!!! Na ďalší deň sa majitelia s Cerom zúčastnili výcvikového dňa, ktorý organizoval SKPS. Cero niečo takéto absolvoval prvýkrát a hneď bol pochválený výcvikárom klubu za najlepšie prevedenie vystavenia, na čo sme naozaj pyšní. Viac fotiek CERA z výstavy aj z výcvikového dňa nájdete v jeho fotogalérii.

  

 

18. 2. 2011 - Výstavnú sezónu sme opäť začali na MVP v Prešove. Zúčastnili sme sa iba s VARANOM a s výsledkom sme boli veľmi spokojní. VARAN získal hodnotenie V1, CAC, CACIB, East Winner 2011.

2.2.2011 - Po prvom zo šteniatok z našej CHS sú už šteniatka! Hrdým otcom sa stal AMAR Dvorce .

 

 

12.12.2010 - Pridali sme na rajče pár fotiek šteniatok z našej chs.

Snažíme sa byť v kontakte s majiteľmi šteniatok z našej chovateľskej stanice a sme veľmi radi, keď nám pošlú pár fotiek. Fotoalbumy niektorých "našich" šteniatok nájdete na rajčeti:

       

               BONA Dvorce                          CYRUS Dvorce                       CERO Dvorce

 

10.9.2010 - Ďalšia výstava: NV Prešov - tentokrát sme boli len s VARANom a oplatilo sa. Varan v triede šampiónov získal hodnotenie V1, CAC, ďalej získal titul Národný víťaz 2010 a nakoniec titul BOB.

28.8.2010 - Konala sa ŠV SBC, na ktorej sme sa zúčastnili aj my s našimi psami ako aj niektorí majitelia "našich" šteniatok. Obstáli sme veľmi pekne. Výsledky:

ARKUS Dvorce - tr. mladých: výborný 3 (z celkového počtu 12 psov)

AMAR Dvorce - tr stredná: výborný (na to, že to bola Amarova prvá výstava obstál veľmi dobre  a dostal od pána rozhodcu veľmi pekný posudok)

VARAN Blandior - tr. šampiónov: výborný 4

a zastupiteľka ženského rodu:

BONA Dvorce - tr. dorastu: veľmi nádejná 4

 

Všetky Quintine šteniatka už majú nových majiteľov a dúfame, že sa im bude dobre dariť. A my sme konečne pridali na rajče pár fotiek šteniatok z vrhu C.

 

28.7.2010 -            

12.7 2010 sa v našej chov. stanici narodili šteniatka GORDON SETRA !!!

Našej Quinte sa narodili 4 šteniatka - 2 psíky a 2 sučky. Šteniatka sa majú k svete, pekne papajú a rastú. Už aj vidia, vrčia a aj štekajú .

 

 

11.5.10 -                                                Prebehlo krytie

GCH Quinta z Holubické stráně  x CH ATREI z Tomaníkových vŕškov

Viac informácií nájdete v sekcii Plánované krytie.

 

10.4.10 - Tentokrát sme boli na výstave iba s bulteriermi a to na Klubovej výstave SBC v Kamennom mlyne. Zastúpenie našich psov a psov z našej chovateľskej stanice bolo početné a aj hodnotenia boli výborné. Získali sme tieto ocenenia:

 

BONA Dvorce - tr. šteniat: veľmi nádejná 2

BORIS Dvorce - tr. šteniat: veľmi nádejný 4

AIRIN Dvorce - tr. mladých: výborná 2 (z 20 súk v triedecool)

ARKUS Dvorce - tr. mladých: výborný

VARAN Blandior - tr. šampiónov : výborný

 Pár fotiek nájdete tu.

 

5.4.10 - Konečne nám došli diplomy k šampionátom niektorých našich psíkov, takže sa môžeme pochváliť hneď niekoľkými šampiónmi v našej CHS

JCH SR  ARTEMIS Legend of North (Beska) 

CH SR  VARAN Blandior

GCH, CH SR  Quinta z Holubické stráně

 

27.3.10 - Zúčastnili sme sa na CVP v Nitre, tentokrát len s Arkusom, ktorý získal v triede mladých ocenenie výborný 3. Pár fotiek nájdete na rajčeti.

 

16.3.10 - Pridali sme nové fotky šteniatok vo veku 2 mesiacov. Nájdete ich v sekcii Šteniatka/Puppies.

 

19.2.10 - Tak a výstavnú sezónu tohoto roku sme zahájili na MVP v Prešove a dopadli sme veľmi dobre. VARAN získal v triede otvorenej hodnotenie V1, CAC a potom dokonca aj titul CACIB. Získaním titulu CAC splnil podmienky pre udelenie titulu Slovenský šampión krásy. Úspešná bola aj Beska, ktorá získala v strednej triede hodnotenie V1, CAC, čím splnila podmienky pre udelenie titulu Slovenký šampión krásy mladých. Vystavovali sme aj Arkusa, ktorý bol prvýkrát v triede mladých a dostal hodnotenie veľmi dobrý. V jeho prípade nás to zatiaľ až tak veľmi nemrzí, pretože pán rozhodca bol celkovo na všetky mladé jedince veľmi prísny a všetky psy aj suky v triede mladých dostali známku veľmi dobrý/á. Arkus je naozaj ešte len šteniatko, tak dúfame, že v budúcnosti získa lepšie hodnotenie, nakoniec aj VARAN začal svoju výstavnú kariéru známkou veľmi dobrý . Fotky z výstavy nájdete na rajčeti.

 

7.2.10 - Šteniatka už majú mesiac, už aj papajú a ich pohyby sa zdajú byť aspoň čiastočne koordinované. Nové fotky v postojoch nájdete v sekcii Šteniatka/Puppies a zopár fotiek v "akcii" na rajčeti.

 

 6.1.2010 - V našej chovateľskej stanici sa narodili šteniatka bulteriera. Viac v sekcii šteniatka.

 

Zas pridávame zopár aktualitiek:

8. - 11. 10. 09 - Ani my sme si nenechali ujsť príležitosť pozrieť sa a zúčastniť sa Svetovej výstavy psov. Urobili sme si 4-dňový výlet a išli s nami Quinta a aj Arkus. V piatok sme sa boli pozrieť na bulteriere - pár fotiek nájdete tu. V sobotu sme sa s Quintou zúčastnili špeciálnej výstavy anglických stavačov organizovanej Slovenským klubom pointrov a setrov, kde Quinta získala v silnej konkurencii v triede šampiónov ocenenie výborná. Tiež sme urobili nejaké fotečky. V nedeľu sme Quintu vystavovali v rámci svetovej výstavy. Aj tu získala ocenenie výborná, dokonca skončila 5 v konkurencii asi 10 súk, z čoho máme veľkú radosť. Ani tu nechýbal náš fotoaparát a fotky nájdete zas na rajčeti.

26.9.09 - Beska nás opäť potešila - na národnej výstave v Prešove získala tentokrát už v triede strednej ocenenie V1, CAC. Dúfame, že bude takto pokračovať aj naďalej.

 

10.9.09 - Pomedzi všetky nové udalosti prišli aj PP Quinty s potvrdením chovnosti. Quinta bola 30.7.2009 oficiálne zaradená medzi chovné jedince. Takže ešte nájsť vhodného ženícha a môžme sa tešiť na šteniatka aj od nej.

 

5.9.09 - S väčšinou našich bulteriérov sme sa zúčastnili Špeciálnej výstavy SBC, ktorá sa tentokrát konala v Tajove. Dopadli sme celkom dobre - Teska aj Varan získali v triede otvorenej hodnotenie výborný. No najväčšiu radosť nám urobil Arkus, ktorý si vybehal v triede šteniat v konkurencii ďalších 4 psíkov prvé miesto (ocenenie veľmi nádejný 1) a dostal svoj prvý pohár.

Na rajčeti si môžete pozrieť viac fotiek našich ako aj našej kamarátky Katky.

 

24.8.09 - Majitelia Alexis (po domácky Juta) nám poslali pár fotiek. Juta býva v Litve a stretáva sa aj s ockom.

Alexis (Juta) a Khlolander Kros Bow (Gecko)

 Na ďalšie fotečky sa môžte pozrieť tu.

 

15.8.09 - Aj Aris už odišiel ku svojej novej rodinke, takže všetky šteniatka už majú svojich majiteľov. 

Šteniatka postupne poodchádzali do nových domovov. Dúfame, že budú všetci noví majitelia (a aj šteniatka ) spokojní.

 

12.7.09 - Na celoštátnej výstave psov v Košiciach získala Beska svoj druhý titul CAJC. Dúfame, že bude naďalej na výstavách úspešná. Na výstave boli aj Divka a Varan, ktorí dopadli menej slávne Varan VD, Divka V1, ale bez titulu. No čo už, nemôže byť každý deň nedeľa . Zopár fotiek si môžte pozrieť tu.

 

28.6.09 - Pridali sme zopár nových fotiek šteniatok - tentokrát vonku v záhrade. Sú opäť na rajčeti.

27.6.09 - Quinta opäť potvrdila svoje kvality. Tentokrát sme boli na medzinárodnej výstave psov v Brne a Quinta aj v Čechách obstála vynikajúco - v triede šampiónov si vybehala V1, CAC, CACIB, BOB. Po dlhom čase sme sa stretli aj s p. Vašíčkovou - chovateľkou, od ktorej sme si Quintu doniesli. Zopár našich fotiek nájdete tu a fotky p. Vašíčkovej tu.

 25.6.09 - Prvé z našich šteniatok - AMAR opustilo súrodencov a odišlo k novým majiteľom do Nitry. Dúfame, že noví majitelia budú s AMARom spokojní a rovnako aj on s nimi .

21.6.09 - Beska sa zúčastnila svojej prvej výstavy - Špeciálnej výstavy weimarských stavačov v Dvoriankach a dopadla výborne, v triede mladých dostala ohodnotenie V1, CAJC.

 

21.6.09 - Pridali sme fotky šteniatok vo veku 6. ťýždňov.

6.6.09 - Opäť sme boli s Quintou na výstave. Na medzinárodnej výstave psov v Nitre získala Quinta v triede šampiónov V1, CAC, CACIB, BOB. Získaním tohto titulu CAC naviac splnila podmienky pre udelenie titulu Slovenský grand šampión. Pár fotiek tu.

31.5.09 - Šteniatka nám rastú, tak pridávame aktuálne fotky (v sekcii šteniatka).

23.5.09 - Slovenský klub pointrov a setrov zorganizoval aj tento víkend peknú akciu pre majiteľov a priateľov u nás pomenej zastúpeného plemena psov - Gordon setra. Tohto stretnutia sme sa zúčastnili aj my s Quintou a hoci to bolo stretnutie Gordonov, vzali sme aj našu Besu. Samozrejme sme nezabudli fotiť. Na fotky sa môžete pozrieť tu.

17.5.09 - V nedeľu sme sa s Quintou zúčastnili na klubovej výstave anglických stavačov organizovanej SKPS. Quinta nás opäť nesklamala a získala ocenenie V1, CAC, KV a dokonca aj BOB. Na zopár fotiek sa môžte pozrieť zase na rajčeti.

 

3.5.09. CVP Banská Bystrica - Diva získala v triede pracovnej ocenenie V1, CAC.

1.5.09 -                   Máme šteniatka bulíkov/puppies.

 

Dnes sa našej Teske narodilo 6 šteniatok - 4 psy a 2 sučky. Všetky sú čierne so žíhaním a bielymi znakmi. Dúfame, že sa im bude dariť a budú rásť do krásy. Zopár fotiek nájdete v sekcii šteniatka.

29.3. a 18.4.09 sme sa zúčastnili na FT organizovaných Slovenským klubom pointrov a setrov. Fotky z marcového FT nájdete tu a z 18.4. tu. Naviac 18.4.09 QUINTA splnila poslednú podmienku chovnosti, takže už musíme vybaviť len "papierovačky" a QUINTA bude oficiálne chovná. No a môžme hľadať pre Quintu vhodného ženícha.

 

12.4.09 - V nedeľu sme boli s Quintou v Maďarsku na medzinárodnej výstave. Quinta v konkurencii 5 súk získala ocenenie výborná. Gordony sú v Maďarsku naozaj pekné, takže nás táto známka teší. Fotky gordonov a samozrejme aj bulíkov nájdete opäť na rajčeti.

 

2.4.09 - Sonografické vyšetrenie potvrdilo graviditu Tesky. Šteniatka by sa mali narodiť   koncom apríla - začiatkom mája.

1.3.09 -                                                                     Prebehlo krytie

    CHANTAL Eternal Loyalty x ICH Khlolander Kros Bow

Tento víkend sme konečne navštívili Šlesarovcov, zoznámili sa s nimi a ich psíkmi a nakryli Tesku. To, či bolo krytie úspešné sa dozvieme cca o mesiac. Zas nám teda neostáva nič iné len čakať.

14.1.09 Tak sme pre Tesu konečne vybrali toho pravého. Tak už nám ostáva len čakať . Viac informácii o krycom psovi nájdete v sekcii šteniatka.

 6.1.09 Všetko dobré do nového roku Vám všetkým praje Marek a Saša.

Pridali sme zopár staro-nových fotiek na rajče. Všetky naše fotky nájdete na portáli rajče.net.

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14.-17. 11. 08 - S Quintou sme boli na sokoliarskom stretnutí v Sečovciach. My sme trošku vypadli z domu, stretli sa s priateľmi a Quinta ukázala, ako dobre pracuje. Samozrejme sme mali so sebou aj foťák a urobili sme zopár fotiek.

2.11.2008 - S Tesou sme sa zúčastnili špeciálnej výstavy organizovanej Slovakia bullterrier clubom. Teska taktiež prešla bonitáciou a splnila podmienky chovnosti. Fotky nájdete na rajčeti a výsledky Tesky v sekcii výstavy.

19.10.2008 - S Quintou sme sa zúčastnili jesenného FT, ktorý organizoval Slovenský klub pointrov a setrov. Žiaľ neuspeli sme, ale aspoň vieme, ako to prebieha. Šťastie skúsime zas na jar. Na pár fotiek sa môžete pozrieť tu.

13.10.08   Pridaná fotogaléria Tesy

30.9.2008 - Utorok:  Dnes nám veľmi náhle, bez akéhokoľvek varovania a príznakov, uhynula sučka bullterriera Diana Nena z Prašnej cesty.  Je nám to veľmi ľúto.

Postupne dopĺňame fotogalériu, takže sa určite pozrite na fotky našich psíkov.

 Keďže stránka bola dokončená nedávno a v podstate sme už mali všetky akcie za sebou, nemáme momentálne žiadne významné novinky.

Ale mohli by sme spomenúť aspoň zopár posledných pre nás významných udalostí:

 
15.7.08
Do našej psej rodiny pribudol nový prírastok - šteniatko weimarského krátkosrstého stavača ARTEMIS Legend of North - Bess.

13.7.2008 sme boli s niektorými našimi psami na Národnej výstave v Košiciach. Dopadli sme výborne a s výsledkami sme nadmieru spokojní:
VARAN - V1, CAC
NENA - V1, CAC, Národný víťaz
TESA - V4
QUINTA - V1, CAC, BOB, BOG

Quinte bol na základe jej predchádzajúcich výstavných úspechov udelený v júni titul Slovenský šampión krásy. (viac v sekcii výstavy)

 

TOPlist